Jednostka Badawcza DPL – Infrastruktura laboratoriów

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia dysponuje dedykowanymi laboratoriami oraz Zwierzętarnią Małych i Dużych Zwierząt. Infrastruktura Laboratorium Wielospecjalistycznego i Laboratorium Histologii stanowi nowoczesny sprzęt najwyższej jakości dedykowany do prowadzenia hodowli komórkowych w sterylnych warunkach, przygotowania materiałów badanych i referencyjnych. Laboratorium wyposażone jest w Drukarkę 3D, Biodrukarkę Cytometr, Spektofotometr czy Reometr.

Zwierzętarnia Małych Zwierząt umożliwia utrzymywanie myszy, szczurów, królików czy kawii domowych. Klatki hodowlane są indywidualnie wentylowane i wyposażone w filtry HEPA. Parametry środowiskowe w każdym z pomieszczeń monitorowane są przez zintegrowany system. Zwierzętarnia Dużych Zwierząt dostosowana jest do bytowania świń, które w trakcie opieki pooperacyjnej przebywają w wydzielonych kojcach, wyposażonych w kardiomonitory i podgrzewane maty. W ramach struktury Zwierzętarni Dużych Zwierząt wyszczególnić należy również salę operacyjną, wyposażoną w urządzenia takie jak angiograf, urządzenia do krążenia pozaustrojowego, kardiomonitory czy mikroskop operacyjny.

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.