Jednostka Badawcza DPL – Sala operacyjna

W Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia, w ramach infrastruktury posiadamy obok Zwierzętarni Dużych Zwierząt i Zwierzętarni Małych Zwierząt, sale operacyjną, wyposażoną w nowoczesny sprzęt do wykonywania różnych procedur min. chirurgicznych, kardiologicznych, urologicznych czy okulistycznych. Blok operacyjny jest miejscem, gdzie można przeprowadzić wiele zabiegów in vivo, na modelu dużych zwierząt. Dzięki systemowi jakości GLP jesteśmy w stanie wykonywać badania biokompatybilności dla wyrobów medycznych z zachowaniem najwyższych standardów. W naszym ośrodku jest możliwość wykonywania wielu innych procedur, dzięki posiadanym sprzętom min.:

Dzięki tym wszystkim nowoczesnym sprzętom mamy możliwość prowadzenia różnych badań nie tylko biologicznej oceny wyrobów medycznych dla badań z grupy norm PN-EN ISO 10993 m.in. in vivo na modelu małych zwierząt jak i modelu dużych zwierząt ale również dostosowanych na potrzeby danego eksperymentu, w celu oceny potencjalnego wpływu różnych związków, substancji leczniczych na zdrowie i życie. Wyszkolony personel badawczy uczestniczący w zabiegach jak i w opiece nad dobrostanem modelu in vivo zapewnia najwyższe standardy prowadzonych badań.

Posiadamy certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w części biokompatybilność (zakres 9) dla biologicznej oceny wyrobów medycznych dla badań z grupy norm PN-EN ISO 10993 m.in. in vivo na modelu małych zwierząt jak i modelu dużych zwierząt.

Zapraszamy do kontaktu, w celu dopasowania odpowiedniej metody badawczej do Państwa wyrobu medycznego.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: