Jednostka Badawcza DPL – Infrastruktura laboratoriów

Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia dysponuje dedykowanymi laboratoriami oraz Zwierzętarnią Małych i Dużych Zwierząt. Infrastruktura Laboratorium Wielospecjalistycznego i Laboratorium Histologii stanowi nowoczesny sprzęt najwyższej jakości dedykowany do prowadzenia hodowli komórkowych w sterylnych warunkach, przygotowania materiałów badanych i referencyjnych. Laboratorium wyposażone jest w Drukarkę 3D, Biodrukarkę Cytometr, Spektofotometr czy Reometr.

Zwierzętarnia Małych Zwierząt umożliwia utrzymywanie myszy, szczurów, królików czy kawii domowych. Klatki hodowlane są indywidualnie wentylowane i wyposażone w filtry HEPA. Parametry środowiskowe w każdym z pomieszczeń monitorowane są przez zintegrowany system. Zwierzętarnia Dużych Zwierząt dostosowana jest do bytowania świń, które w trakcie opieki pooperacyjnej przebywają w wydzielonych kojcach, wyposażonych w kardiomonitory i podgrzewane maty. W ramach struktury Zwierzętarni Dużych Zwierząt wyszczególnić należy również salę operacyjną, wyposażoną w urządzenia takie jak angiograf, urządzenia do krążenia pozaustrojowego, kardiomonitory czy mikroskop operacyjny.

Zdjęcia:    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: