Jednostka Badawcza DPL – Zwierzętarnia Dużych Zwierząt

Zwierzętarnia dużych zwierząt w naszym ośrodku to miejsce, w którym bytują oraz prowadzone są badania naukowe in vivo na modelu dużych zwierząt, takich jak świnia domowa czy tez owca domowa. W Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia, miejsce to jest wykorzystywane do przeprowadzania badań: biologicznej oceny wyrobów medycznych z grupy norm PN-EN ISO 10993, różnych procedur medycznych czy innych badań naukowych. Zwierzętarnia dużych zwierząt objęta jest system jakości GLP, to znaczy, że zachowywane są podczas testów najwyższe standardy. Posiadamy specjalne boksy do bytowania modelu dużych zwierząt, wyposażone w automatyczne poidła oraz maty grzewcze.  Dodatkowo posiadamy specjalne pomieszczenia dla zwierząt, które musza być objęte ciągłym monitoringiem stanu zdrowia, po wykonywanych zabiegach chirurgicznych.

Zwierzętarnia dużych zwierząt spełnia rygorystyczne standardy etyczne i prawne. Objęta jest szczegółowo monitoringiem przez określone organy, a eksperymenty są zatwierdzane przez instytucje etyczne, aby zapewnić dobrostan zwierząt i minimalizować cierpienie.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz odpowiednio przeszkolonemu zespołowi do badań in vivo, testy na modelu dużych zwierząt wykorzystywane do przeprowadzania: biologicznej oceny wyrobów medycznych z grupy norm PN-EN ISO 10993 czy innych badań naukowych mogą się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa nowych leków, produktów leczniczych wyrobów medycznych. Dają pewność, że ocena biokompatybilności substancji lub wyrobu medycznego odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami jakości i może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa produktów stosowanych w kontaktach z organizmem ludzkim.

Posiadamy certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w części biokompatybilność (zakres 9) dla biologicznej oceny wyrobów medycznych dla badań z grupy norm PN-EN ISO 10993 m.in. in vivo na modelu małych zwierząt jak i modelu dużych zwierząt.

Zapraszamy do kontaktu, w celu dopasowania odpowiedniej metody badawczej do Państwa wyrobu medycznego.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: