Jednostka Badawcza DPL – Działanie uczulające – Test maksymalizacji kawii domowej (GPMT) wg normy PN/EN ISO 10993-10:2015-02

Test maksymalizacyjny kawii domowej (świnki morskiej) (GPMT), jest badaniem in vivo pozwalającym ocenić działanie uczulające skóry. Jest jedną z metod biologicznej oceny wyrobów medycznych z grupy norm PN/EN ISO 10993 obok testu Buehler in vivo. Stosowana do oceny potencjału uczulania skóry przez różne substancje chemiczne, wyroby medyczne czy produkty lecznicze.

Uczulenie skóry to reakcja alergiczna, która występuje, gdy układ odpornościowy reaguje na substancję po wcześniejszej ekspozycji, powodując objawy, takie jak zaczerwienienie, swędzenie i stan zapalny po kolejnym kontakcie. Badania in vivo z wykorzystaniem modelu małych zwierząt, takich jak ocena biokompatybilności,  prowadzone są w naszej jednostce w Zwierzętarni Małych Zwierząt w standardzie GLP. Dzięki standardowi jakim jest DPL, możemy zapewnić wykonanie eksperymentów na najwyższym poziomie jakości.

Test maksymalizacyjny kawii domowej (GPMT) składa się z następujących faz:

GPMT pomaga zidentyfikować substancje, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u ludzi. Jeśli świnki morskie wykazują reakcję uczuleniową podczas fazy prowokacji, sugeruje to, że substancja może stwarzać ryzyko uczulenia u ludzi.

Test maksymalizacyjny świnki morskiej (GPMT)jest przydatną metodą w biologicznej ocenie wyrobów medycznych, z uwagi na zgodność z regulacjami GLP. Daje pewność, że ocena biokompatybilności substancji lub wyrobu medycznego odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami jakości i zapewnia bezpieczeństwo produktów stosowanych w kontaktach z organizmem ludzkim.

Posiadamy certyfikat Dobrej Praktyki Laboratoryjnej w części biokompatybilność (zakres 9) dla biologicznej oceny wyrobów medycznych dla badań z grupy norm PN/EN ISO 10993 m.in. in vivo na modelu małych zwierząt jak i modelu dużych zwierząt.

Zapraszamy do kontaktu, w celu dopasowania odpowiedniej metody badawczej do Państwa wyrobu medycznego.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: