Jednostka Badawcza DPL – Zwierzętarnia Małych Zwierząt

Zwierzętarnia Małych Zwierząt Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia to doskonałe miejsce do przeprowadzania badań i eksperymentów z udziałem małych zwierząt laboratoryjnych, takich jak myszy, szczury, króliki, świnki morskie i chomiki. To zaawansowane laboratorium, które spełnia najwyższe standardy w zakresie Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (DPL, GLP) w której mogą być wykonywane badania zgodnie z normą ISO 10993 oraz wytycznymi OECD.

Zwierzętarnia KMS została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu najwyższego poziomu badań biokompatybilności i biozgodności wyrobów medycznych, oraz toksyczności produktów leczniczych. Wszystkie zwierzęta są traktowane z zachowaniem najwyższych standardów dobrostanu, a ich warunki bytowe są ściśle monitorowane m.in. przez system BMS, co zapewnia optymalne warunki środowiskowe.

W laboratorium przeprowadza się badania oceny toksyczności ostrych, podostrych, podprzewlekłych oraz przewlekłych. Prowadzone są badania obejmujące ocenę działania drażniącego i uczulającego, co jest niezwykle istotne przy testowaniu wyrobów medycznych, które mogą być implantowane w tkankach pacjentów.

W Zwierzętarni Małych Zwierząt KMS możliwe jest przeprowadzanie badań wykorzystujących urządzenia takie jak system do obrazowania małych zwierząt in vivo, nebulizator czy ECHO serca.

Zwierzętarnia KMS jest wyposażona w system jednostek IVC (Individually Ventilated Cages), które zapewniają każdemu zwierzęciu optymalne warunki środowiskowe. Klatki te są wyposażone w filtry HEPA, co minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia powietrza i utrzymuje je w idealnie czystym stanie. System BMS kontroluje i monitoruje pracę tych jednostek, zapewniając ciągłą kontrolę parametrów środowiskowych.

W skrócie, Zwierzętarnia KMS to miejsce, w którym najwyższe standardy Dobrej Praktyki Laboratoryjnej łączą się z zaawansowanymi badaniami biokompatybilności, biozgodności i toksyczności. Dzięki temu możliwe jest skuteczne testowanie wyrobów medycznych i leków, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia pacjentów.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: