Jednostka Badawcza DPL – Laboratorium biodruku i druku 3D

W Kardio-Med Silesia laboratorium biodruku oraz druku 3D dysponuje drukarkami działającymi w technologii FDM (Fused Deposition Modeling – nakładanie stopionego filamentu), SLA (stereolitografia – utwardzanie światłoczułej żywicy przy pomocy światła) oraz biodruku bazującego na metodach ekstruzji lub elektrosprayu (głowica dyspersyjna EMD).

Posiadamy następujące drukarki:

Drukarka 3D Raise3D E2 – drukarka 3D pracująca w technologii FDM, posiadająca zamkniętą komorę z systemem IDEX – dwoma niezależnymi głowicami i elastyczną platformą drukowania. Drukarka oferuje także stosunkowo duże pole robocze wynoszące  330 × 240 × 240 mm. Rise3D E2 może drukować z wielu materiałów wymagających temperatury drukowania do 300°C. Drukuj z PLA, ABS, HIPS, PC, TPU, TPE, NYLON, PETG, ASA, PP, PVA ,filamenty z włóknem szklanym, filamenty z włóknem węglowym, filamenty wypełniane metalami, filamenty z dodatkiem drewna.

Drukarka 3D Formlabs FORM 3B (wersja medyczna) – jest do drukarka pracująca w technologii  Low Force Stereolithography™ (LFS) wykorzystująca żywice fotoutwardzalne i posiadająca laser UV 405 nm. Obszar drukowania wynosi 145 x 145 x 185 mm. Wielkość plamki lasera to 85 mikronów a warstwy od 25 mikronów co umożliwia znacznie wyższą rozdzielczość druku w stosunku do metody FDM. Szeroka gama materiałów (żywice techniczne o różnych parametrach oraz żywice medyczne) pozwala dostosować się do konkretnego projektu. Dostępne żywice doskonale sprawdzają się w inżynierii, medycynie, stomatologii bądź jubilerstwie.

Biodrukarka Celink BioX – biodrukarka do zastosowań badawczych przystosowana do pracy w warunkach sterylnych i druku materiałami biologicznymi (biotusz) w tym żywymi komórkami. Drukarka posiada 3 głowice mogące w zależności od potrzeb drukować różne typy materiałów oraz wykorzystywać różne metody drukowania. W zestawie posiadamy głowice do ekstruzji pneumatyczne oraz ekstruder strzykawkowy (druk hydrożeli, zawiesin i past), ekstruder pneumatyczny do termoplastów oraz głowicę elektrosprayu. Biorukarka umożliwia kontrolę temperatury stołu w zakresie 5-60oC oraz głowic 5-220oC. Pole robocze biodrukarki wynosi 130x90x70 mm. Biodrukarka umożliwia dodatkowe sieciowanie fotoutwardzalnych materiałów w zakresie 365 nm, 405 nm, 485 nm i  520 nm.



    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: