Projekty

W naszym ośrodku prowadzone są również prace badawcze i badania przedkliniczne (badania komórkowe oraz modele zwierzęce: myszy, szczury, króliki, cavia (świnki morskie), świnia i owca. Zwierzętarnia KMS wyposażona jest w system jednostek IVC – indywidualnie wentylowanych klatek zaopatrzonych w filtry HEPA, umieszczonych na regałach. Wszystkie instalacje w pomieszczeniach zwierzętarni są zintegrowane z systemem BMS (Building Management System), który ma za zadanie kontrolować i czuwać nad poprawnością działania instalacji poprzez ciągły monitoring parametrów technicznych środowiska w pomieszczeniach.

Kardio-Med Silesia stworzył Bank Tkanek i Komórek w standardzie GMP (Good Manufacturing Practices). W naszym Banku prowadzimy prace na komórkach macierzystych i iPSC (Indukowane Pluripotencjalne Komórki Macierzyste). Za pomocą komórek iPSC tworzone jest w KMS unikatowe centrum badawcze wykorzystujące potencjał tych komórek do badania chorób cywilizacyjnych i środowiskowych oraz podejmowane są próby opracowywania nowatorskich terapii:

Realizowane przez nas projekty:    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: