Projekty

W naszym ośrodku prowadzone są również prace badawcze i badania przedkliniczne (badania komórkowe oraz modele zwierzęce: myszy, szczury, króliki, cavia (świnki morskie), świnia i owca. Zwierzętarnia KMS wyposażona jest w system jednostek IVC – indywidualnie wentylowanych klatek zaopatrzonych w filtry HEPA, umieszczonych na regałach. Wszystkie instalacje w pomieszczeniach zwierzętarni są zintegrowane z systemem BMS (Building Management System), który ma za zadanie kontrolować i czuwać nad poprawnością działania instalacji poprzez ciągły monitoring parametrów technicznych środowiska w pomieszczeniach.

Kardio-Med Silesia stworzył Bank Tkanek i Komórek w standardzie GMP (Good Manufacturing Practices). W naszym Banku prowadzimy prace na komórkach macierzystych i iPSC (Indukowane Pluripotencjalne Komórki Macierzyste). Za pomocą komórek iPSC tworzone jest w KMS unikatowe centrum badawcze wykorzystujące potencjał tych komórek do badania chorób cywilizacyjnych i środowiskowych oraz podejmowane są próby opracowywania nowatorskich terapii:

Realizowane przez nas projekty:    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: