Komitet Naukowy

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kalarus

Kardiolog, elektrofizjolog, prof. dr hab. n. med., kierownik Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii SUM w Zabrzu; obecnie Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.Urodzony 7 września 1962 w Orzeszu, dyplom i tytuł lekarza otrzymał w 1987.
Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych (1994) oraz kardiologii (1996). Stopień naukowy dra n. med. otrzymał w 1994 na podstawie dysertacji: Ocena porównawcza wyników leczenia chorych z wielonaczyniową chorobą niedokrwienną serca za pomocą przezskórnej angioplastyki tętnic wieńcowych lub pomostowania chirurgicznego, której promotorem był prof. Stanisław Pasyk. Przedstawiony dorobek naukowy oraz rozprawa: Wpływ ortodromowego, nawrotnego częstoskurczu przedsionkowo-komorowego na rozwój kardiomiopatii przedsionkowej u chorych z zespołem Wolffa, Parkinsona i White’a były podstawą kolokwium habilitacyjnego i nadania w styczniu 2003 stopnia naukowego dra hab. n. med. w zakresie medycyny – kardiologii, elektrofizjologii klinicznej. Od 23 VII 2008 profesor nauk medycznych.


Prof. dr hab. n. med. Lech Poloński

Kardiolog, III Katedry i oddziału Klinicznego Kardiologii SUM w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Platynowego Lauru Umiejętności i Kompetencji, przyznawanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach, nagród Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Złotego Medalu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Twórca Ogólnopolskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych, jednego z największych rejestrów kardiologicznych na świecie, umożliwiającego po raz pierwszy na taką skalę rzetelną analizę i ocenę epidemiologii, sposobów leczenia i efektywności różnych strategii postępowania w OZW. Wyniki rejestru wykorzystywane są przez lekarzy, konsultantów wojewódzkich w dziedzinie kardiologii oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

W Śląskim Centrum Chorób Serca pracuje od 1998 roku, wcześniej związany był zawodowo z sąsiadującym z SCCS Szpitalem Specjalistycznym.

 


Profesor dr hab. n. med Beata Średniawa

Profesor nadzwyczajny Katedry Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, od początku pracy związana ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym pełni funkcję Kierownika Pracowni Zaburzeń Rytmu Serca i Elektrokardiografii Dorosłych. Specjalista w zakresie kardiologii i chorób wewnętrznych, doświadczony elektrokardiolog i ekspert w zakresie intensywnej terapii kardiologicznej. Autor ponad 150 opublikowanych prac naukowych w kraju i zagranicą, wieloletni nauczyciel akademicki, wykładowca na licznych kongresach krajowych i międzynarodowych.

Ma wieloletnie doświadczenie w ambulatoryjnym leczeniu i diagnostyce pacjentów z różnymi schorzeniami kardiologicznymi, nadciśnieniem tętniczym i zaburzeniami gospodarki lipidowej. Od stycznia 2017 objęła funkcję Kierownika Zespołu Poradni Kardio-Med Silesia.


Joanna Zembala-John

Doktorantka Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwentka iberystyki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz MBA w ochronie zdrowia; specjalista ds. marketingu i PR Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Organizator i współorganizator wielu spotkań, konferencji i kongresów krajowych i międzynarodowych (m.in. Brytyjsko-Polskiego Forum w Ochronie Zdrowia 2008, kongresów Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Serca i Naczyń 2009-2012, Polsko-Amerykańskiego Spotkania Badaczy STICH 2011); w latach 2008-2012 koordynator biura European Society for Cardiovascular and Endovascular Society. Koordynator kardiorejsów: Rejsu dla Serca 2013 oraz Z sercem ku Innowacjom 2015. Współtwórca i koordynator organizacyjny Rejestru POL-TAVI. Autor i współautor wielu projektów i programów edukacyjnych w zakresie promocji zdrowia i transplantacji narządów, członek zespołów badawczych projektów krajowych i międzynarodowych (realizowanych m.in. w ramach HORIZON2020); pomysłodawca i kierownik projektu „FitPolka – kompleksowego programu na rzecz zwiększenia świadomości zdrowotnej, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych oraz jakości życia wśród Polek poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi e- i m-Zdrowia”.


Adam Konka

Menedżer; Prezes Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia – jednostki naukowo-badawczo-wdrożeniowej zajmującej się miedzy innymi tworzeniem rozwiązań telemedycznych w oparciu o współpracę z naukowcami-lekarzami-partnerami technologiczno-biznesowymi; w swoim dorobku zawodowym odpowiada za zarządzanie złożonymi projektami na wszystkich szczeblach zarządzania. Pełnił funkcje: Koordynatora Projektów, Kierownika Projektów, Dyrektora Zarządzającego, Członka Zarządu, Prezesa Zarządu, Eksperta ds. Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Doradcy Ministra Zdrowia ds. Zarządzania i Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia. W ramach projektów realizowanych w strukturach którymi zarządzał, były i są Projekty finansowane ze środków: Budżetu Centralnego/UE/PARP/NCBiR/NCN. Projekty-Przedsięwzięcia za które był odpowiedzialny uzyskiwały następujące tytuły-wyróżnienia: „Złoty Medal Europejski” – nagroda UE w roku 2006 r.; „Lider Przedsiębiorczości Roku 2009”; „Krajowy Lider Innowacji – 2009”; „Innowator Mazowsza – 2010”; „Lider Śląskiej Medycyny 2016”; „Innowator Śląska 2016”; „Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017”.


Organizatorzy

Patronat Honorowy

Patronat Medialny

Sponsorzy