Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia na konferencji „Systemy IT dla medycyny”

29 listopada 2022 / godz. 14:46

W dniach 29-30.11.2022 r. w Wiśle odbywa się konferencja: ”Systemy IT dla medycyny”. ŚPTM Kardio-Med Silesia zostały zaproszony do podzielenia się swoimi doświadczeniami w realizacji i wdrażaniu projektów telemedycznych realizowanych przez naszą Jednostkę wraz z naszymi partnerami naukowo-biznesowymi w panelu dyskusyjnym: „Dotacja – Szansa czy Kłopot”. W panelu wzięli udział:

  • Agnieszka Sulkowska – Dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zarządzanie jednostką medyczna
  • Ireneusz Kowalski – Kierownik Projektu eCareMed – Śląska platforma elektronicznej dokumentacji medycznej i e-usług
  • Adam Konka – Prezes ŚPTM Kardio-Med Silesia – Innowacyjne projekty Helthcare i badania kliniczne w projektach telemedycznych
  • Wojciech Górnik – Dyrektor Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii – Skuteczne zarządzanie projektami

W ramach panelu Prezes ŚPTM Kardio-Med Silesia omówił korzyści jakie dla 500 mieszkańców woj. śląskiego przynosi uruchomienie i wdrożenie programu pilotażowego w ramach RPO 9.2.6 WSL: „Usługi telemedyczne dla osób z wszczepialnymi urządzeniami wysokoenergetycznymi ICD i CRT-D” (akronim HED). Liczymy, że korzyści jakie płyną w uruchomienia niniejszego projektu zostaną wykorzystane przez: Min Zdrowia, AOTMiT i NFZ do wdrożenia od przyszłego roku usługi telemdencznej opłacanej przez płatnika publicznego dla pacjentów z niewydolnością serca którzy maja wszczepione urządzenie wysokoenergetyczne.

Więcej informacji o projekcie HED:

https://kmptm.pl/uslugi-telemedyczne-dla-osob-z-wszczepialnymi-urzadzeniami-wysokoenergetycznymi/    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.