30 grudnia 2020 / godz. 17:12
18, 26 i 28 stycznia odbędą się kolejne kursy, których celem jest oswojenie z respiratorami lekarzy niebędących anestezjologami. Znajomość zasad funkcjonowania tych urządzeń jest ważna, zwłaszcza na oddziałach covidowych, gdzie dotarcie do pacjenta lekarza anestezjologa wydłuża się m.in. przez zakładanie kombinezonów ochronnych. (Chętni mogą się zapisywać, klikając tutaj)
Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Kursy umiejętności dla lekarzy i lekarzy rezydentów oparte o Evidence Based Medicine”, dofinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działania 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacyjne kadr medycznych.
Najważniejsze informacje o projekcie:
Założeniem szkoleń jest, by personel, oddziału covidowego potrafił odczytywać podstawowe parametry respiratora, wiedzieć, dlaczego włącza się alarm i jak go interpretować. Ta wiedza będzie przydatna także po pandemii. Chodzi o to, by wyeliminować u personelu na salach pooperacyjnych czy oddziałach chorób wewnętrznych obawę przed respiratorem. Co ważne – nie jest to nauka zaawansowanej obsługi respiratora i samodzielnego prowadzenia wentylacji mechanicznej.
Szkolenia odbywają się w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10 C (Kampus Śląskiego Centrum Chorób Serca).
Ramowy program:
Zarówno część teoretyczna jak i praktyczna zakończona będzie sprawdzianem umiejętności pozyskanych w trakcie kursu.
Aby wziąć udział w kursie należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne i przesłać je na adres: power@kmptm.pl
Informacji udziela Biuro Projektu pod nr tel.: 32 70 50 305