Telemedycyna narzędziem opieki medycznej dla pacjentów po udarze
Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 z działania 9.2.6. Rozwój Usług Zdrowotnych.
Projekt nosi nazwę: „Telemedycyna jako narzędzie skoordynowanej opieki medycznej dla pacjentów po udarze”.
Projekt ma na celu zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych i optymalizacja leczenia poszpitalnego osób z województwa śląskiego, którzy ze względu na przebyty niedawno udar mózgu i zły stan zdrowia (niepełnosprawność), mają problemy z powrotem do pełni sprawności i zdrowia. Projekt ma na celu poszerzenie i ułatwienie dostępu pacjentów do nowoczesnych usług telemedycznych i telerehabilitacyjnych.
Planowane efekty: deinstytucjonalizacja usług zdrowotnych oraz podniesienie jakości życia i zdrowia osób po udarze mózgu.
W ramach projektu realizowana jest:
a) Opieka nad uczestnikiem projektu przez multidyscyplinarny zespół (lekarze specjaliści, pielęgniarki, fizjoterapeuta);
b) Codzienna analiza zapisów EKG włączonych pacjentów w centrum telemonitorigu w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia;
c) Konsultacje telemedyczne lekarzy specjalistów z kardiologii i neurologii;
d) Prowadzenie rehabilitacji medycznej w domu pacjenta dla uczestników projektu.
Okres realizacji projektu: 01.09.2020 – 31.08.2022 r.
Wartość projektu: 1 783 790,40 PLN
Wartość dofinansowania UE: 1 516 221,84 PLN
Wyciąg najważniejszych informacji z Regulaminu Rekrutacji I Uczestnictwa W Projekcie:
- Warunkiem uczestnictwa jest zakwalifikowanie osoby do udziału w projekcie przez zespół medyczny na podstawie wypełnionej, podpisanej i przekazanej do biura projektu kompletnej dokumentacji rekrutacyjnej.
- Złożenie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w Projekcie.
- Rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły, aż do zakończenia projektu lub do zrekrutowania przewidzianej w projekcie liczby uczestników. W przypadku wcześniejszego zrekrutowania kandydatów na uczestników projektu, rekrutacja zostanie skrócona, a stosowna informacja pojawi się na stronie projektu.
- Zgłoszenie udziału można dokonać osobiście – poprzez złożenie dokumentacji w Biurze Projektu lub drogą pocztową na adres Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10c, 41-800 Zabrze lub drogą elektroniczną na adres terapiaudaru@kmptm.pl.
- W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób spełniających kryteria, niż zaplanowano objąć wsparciem w ramach projektu, stworzona zostanie lista rezerwowa. W przypadku rezygnacji lub innego losowego zdarzenia wśród osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie na ich miejsce wpisane zostaną osoby z listy rezerwowej.
- Procedura rekrutacji obejmuje następujące etapy: I etap – weryfikacja formalna dokumentów. II etap – ocena kryteriów punktowanych: osoba niesamodzielna według skali Barthel + 2 pkt, osoba w wieku powyżej 65 lat + 2 pkt, prowadzenie 1-osobowego gospodarstwa domowego +2 pkt. III etap – wytypowanie osób spełniających kryteria udziału w projekcie, którzy wezmą udział w Projekcie oraz opracowanie listy osób rezerwowych.
- Uczestnik przystępując do projektu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych w zakresie niezbędnym dla prowadzenia usług zdrowotnych.
- Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w projekcie w dowolnym momencie. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w Projekcie uczestnik zobowiązany jest złożyć stosowne oświadczenie w formie pisemnej, które powinno być przesłane drogą pocztową do Biura Projektu lub mailową na adres terapiaudaru@kmptm.pl.
Informujemy, że projekt się zakończył. Do dnia 31.08.2023 r. projekt znajduje się w okresie trwałości . W związku z tym istnieje możliwość komercyjnego skorzystania z usług medycznych oferowanych uczestnikom projektu w okresie realizacji projektu.
Chętnych prosimy o kontakt pod numerem (32) 705 03 05.
Pełna treść Regulamin Rekrutacji I Uczestnictwa W Projekcie dostępna jest do pobrania poniżej: