CHASER – NCBiR
Problemem podejmowanym przez projekt CHASER jest leczenie przeciwkrzepliwe, które dotyczy ok. 15% osób w wieku powyżej 60 lat. Ze względu na rosnącą liczbę dostępnych czynnych substancji, lekarze i pacjenci stoją przed wyzwaniem związanym z wdrożeniem prawidłowego leczenia przeciwzakrzepowego. Wytyczne specjalistycznych towarzystw zawierają zalecenia dotyczące postępowania, ale obecnie nie jest dostępne narzędzie, które zapewniałoby lekarzowi i pacjentowi odpowiedni komfort prowadzenia terapii oraz przyjęcie optymalnego sposobu i czasu leczenia przeciwzakrzepowego. W odpowiedzi na te ważne problemy, Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia wraz z konsorcjantami, proponuje interdyscyplinarne podejście, łączące specjalistyczną wiedzę medyczną z nowymi technologiami, dla uproszczenia postępowania z antykoagulantami.
Projekt realizowany jest w międzynarodowym konsorcjum, którego Liderem ze strony niemieckiej jest Katedra Urologii we Freiburgu (UKF), po stronie polskiej projekt realizuje I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), Śląski Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia (KMS) wraz z partnerami przemysłowymi – Human Project Interfejs (HID) i HeartTeam Sp z o.o. (HT).
Celem projektu jest opracowanie mobilnej aplikacja wspomagającej proces decyzyjny lekarzy w leczeniu antykoagulantami z modułem edukacyjnym dla pacjentów i ich bliskich.
Projekt realizowany będzie w okresie od marca 2019 r. do sierpnia 2021 r.
Wartość projektu po stronie polskiej:
- 321 212,18 euro
- 1 339 968,75 pln