Laboratorium Medyczne – TESTY GENETYCZNE (MOLEKULARNE) COVID-19 metodą RT-PCR

TESTY GENETYCZNE (MOLEKULARNE) COVID-19 metodą RT-PCR – wynik do 8h lub 3h (CITO)

Jeśli planujesz wyjazd, sprawdź zasady dotyczące wjazdu do wybranego państwa: informacje dla podróżujących.

Najbardziej czułą metodą potwierdzającą zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 jest zalecana przez WHO metoda molekularna wykrywająca materiał genetyczny wirusa (test RT-PCR). Test należy wykonać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów klinicznych COVID-19 lub po kontakcie z osobą zakażoną.

Dysponujemy dwoma rodzajami testów genetycznych, które bazują na metodzie real time RT-PCR. Różnią się szybkością wykonania:

Opracowany system szybkiego wykrywania wirusa SARS-CoV-2 spełnia krajowe i międzynarodowe standardy jakości. Oferowane rozwiązanie pozwala na szybką detekcję koronawirusa metodą RT-PCR. System cechuje szybkość wykonania, przy zachowaniu czułości i dokładności badania.

Wyniki badań dostępne są w języku polskim oraz angielskim.

Sprawdź, jak odebrać wynik badania online.

Wynik pozytywny badania RT-PCR pozwala na diagnozę COVID-19, natomiast wynik negatywny nie wyklucza obecności zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jeżeli test RT-PCR COVID-19 ma wynik negatywny, a pacjent posiada objawy charakterystyczne dla koronawirusa, zaleca się ponowne wykonanie badania testem genetycznym.

Duży wpływ na wiarygodność wyniku ma jakość pobranego wymazu do badań. Aby wynik badania był wiarygodny przed przystąpieniem do wymazu, na 2 godziny przed badaniem:

Badania na COVID-19 wykonywane są w akredytowanym Laboratorium Medycznym Kardio-Med Silesia w Zabrzu, we współpracy z firmą Acellmed w Zabrzu.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: