Laboratorium Medyczne – TESTY GENETYCZNE (MOLEKULARNE) COVID-19 metodą RT-PCR

TESTY GENETYCZNE (MOLEKULARNE) COVID-19 metodą RT-PCR – wynik do 6h

Najbardziej czułą metodą potwierdzającą zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 jest zalecana przez WHO metoda molekularna wykrywająca materiał genetyczny wirusa (test RT-PCR). Test należy wykonać jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów klinicznych COVID-19 lub po kontakcie z osobą zakażoną.

Dysponujemy testem genetycznym, bazującym na metodzie real time RT-PCR. Badanie RT-PCR w trybie standardowym – wynik do 6 godzin.

Wyniki badań dostępne są w języku polskim oraz angielskim.

Wynik pozytywny badania RT-PCR pozwala na diagnozę COVID-19, natomiast wynik negatywny nie wyklucza obecności zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jeżeli test RT-PCR COVID-19 ma wynik negatywny, a pacjent posiada objawy charakterystyczne dla koronawirusa, zaleca się ponowne wykonanie badania testem genetycznym.

Duży wpływ na wiarygodność wyniku ma jakość pobranego wymazu do badań. Aby wynik badania był wiarygodny przed przystąpieniem do wymazu, na 2 godziny przed badaniem:    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: