Laboratorium Medyczne – TEST ANTYGENOWY COVID-19

TEST ANTYGENOWY COVID-19 – szybki test jakościowy na koronawirusa SARS-CoV-2 – wynik do 2h

Test antygenowy pozwala na wykrycie antygenu wirusa SARS-CoV-2 w pobranym wymazie z nosogardła osoby badanej. Pobranie materiału odbywa się za pomocą specjalnej wymazówki i trwa około kilkanaście sekund.

Wykrywanie antygenu SARS-CoV-2 to szybkie badanie – wynik jest gotowy do odbioru do 2 godzin od pobrania.

Wyniki badań dostępne są w języku polskim oraz angielskim.

U pacjentów bezobjawowych, u których istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zalecane jest wykonanie testu molekularnego (RT-PCR). W dużych grupach, wstępne badanie można przeprowadzić testem wykrywającym antygen SARS-CoV-2. Osoby z wynikiem pozytywnym należy traktować jako zakażone, zaś pozostałe osoby z wynikiem ujemnym należy poddać badaniu metodą RT-PCR. U osób badanych bez jakichkolwiek objawów i bez podejrzenia o kontakt z osobami zakażonymi, wyniki ujemne pozwalają z dużym prawdopodobieństwem uznać osobę za nie przenoszącą wirusa SARS-CoV-2.

Wynik pozytywny badania antygenowego pozwala na diagnozę COVID-19, natomiast wynik negatywny nie wyklucza obecności zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jeżeli test antygenowy COVID-19 dał wynik negatywny, a pacjent posiada objawy charakterystyczne dla koronawirusa, zaleca się potwierdzenie wyniku testem genetycznym RT-PCR.

Duży wpływ na wiarygodność wyniku ma jakość pobranego wymazu do badań. Aby wynik badania był wiarygodny przed przystąpieniem do wymazu, na 2 godziny przed badaniem:

Testy antygenowe COVID-19 wykonywane są w akredytowanym Laboratorium Medycznym Kardio-Med Silesia w Zabrzu, we współpracy z firmą Acellmed w Zabrzu.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: