“Regional Observatories Innovation Showroom” w Gliwicach

15 września 2023 / godz. 13:54

W dniu wczorajszym tj. 14.09.2023, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu “Regional Observatories Innovation Showroom” w Gliwicach! To niezwykłe i inspirujące spotkanie, które przyniosło wiele cennych informacji i perspektyw na rozwój naszego regionu.

Podczas trzech sesji, prelegenci mieli okazje podzielić się bardzo ciekawymi doświadczeniami.

Sesja I poświęcona była „Innowacyjnym wyrobom medycznym i wykorzystaniu sztucznej inteligencji”, podczas której prelegenci wykładów Dariusz Karolak (CEO Braster S.A.), Aleksandra Deżakowska (CEO DrPlan) oraz Zbigniew Nawrat (Dyrektor Kreatywny Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi & Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) podzielili się swoją wiedzą i osiągnięciami w wykorzystaniu AI do usprawnienia usług telemedycznych, czy procesów administracyjnych. Sesję zakończyła dyskusja pomiędzy Łukasz Bandała a prof. Zbigniewem Nawratem na temat „AI – brakujące ogniwo łańcucha usług medycznych, czyli ale nam się z AI udało”.

Sesja II poświęcona była regulacjom i usługom dla branży medtech, gdzie zostały omówione regulacje prawne jak również ulgi podatkowe mogące stanowić źródło finansowania dla innowacyjnych projektów.

Natomiast w III sesji Paweł Tkaczyk w bardzo intrygujący i wciągający sposób przedstawił temat „Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki”, czyli marketing w branży medtech.

W trakcie trwania wydarzenia kobiety miały możliwość przeprowadzenia profilaktycznego badania piersi z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia firmy Braster.

Dziękujemy organizatorom za to fantastyczne wydarzenie, które połączyło naszą społeczność biznesową i badawczą. Wspólnie możemy tworzyć przyszłość naszego regionu!    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: