“Regional Observatories Innovation Showroom” w Gliwicach

15 września 2023 / 13:54

W dniu wczorajszym tj. 14.09.2023, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu “Regional Observatories Innovation Showroom” w Gliwicach! To niezwykłe i inspirujące spotkanie, które przyniosło wiele cennych informacji i perspektyw na rozwój naszego regionu.

Podczas trzech sesji, prelegenci mieli okazje podzielić się bardzo ciekawymi doświadczeniami.

Sesja I poświęcona była „Innowacyjnym wyrobom medycznym i wykorzystaniu sztucznej inteligencji”, podczas której prelegenci wykładów Dariusz Karolak (CEO Braster S.A.), Aleksandra Deżakowska (CEO DrPlan) oraz Zbigniew Nawrat (Dyrektor Kreatywny Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi & Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) podzielili się swoją wiedzą i osiągnięciami w wykorzystaniu AI do usprawnienia usług telemedycznych, czy procesów administracyjnych. Sesję zakończyła dyskusja pomiędzy Łukasz Bandała a prof. Zbigniewem Nawratem na temat „AI – brakujące ogniwo łańcucha usług medycznych, czyli ale nam się z AI udało”.

Sesja II poświęcona była regulacjom i usługom dla branży medtech, gdzie zostały omówione regulacje prawne jak również ulgi podatkowe mogące stanowić źródło finansowania dla innowacyjnych projektów.

Natomiast w III sesji Paweł Tkaczyk w bardzo intrygujący i wciągający sposób przedstawił temat „Zakamarki marki. Rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć, zapomnieć lub pominąć podczas budowania swojej marki”, czyli marketing w branży medtech.

W trakcie trwania wydarzenia kobiety miały możliwość przeprowadzenia profilaktycznego badania piersi z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia firmy Braster.

Dziękujemy organizatorom za to fantastyczne wydarzenie, które połączyło naszą społeczność biznesową i badawczą. Wspólnie możemy tworzyć przyszłość naszego regionu!    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: