FALA COVID-19 PRZYBIERA NA SILE – KARDIO-MED SILESIA SZKOLI LEKARZY

2 listopada 2021 / godz. 15:37

Jako Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia pragniemy poinformować, że w dniach 13 oraz 26 października 2021 odbyły się kolejne kursy dla lekarzy rezydentów, stażystów oraz lekarzy odbywających specjalizację w trybie „pozarezydenckim” pod nazwą „Postępowanie z pacjentem niewydolnym oddechowo, ze szczególnym uwzględnieniem chorych z COVID-19”.

Kursy realizowane są w ramach projektu pt.: „Kursy umiejętności dla lekarzy i lekarzy rezydentów oparte o Evidence Based Medicine” dofinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działania 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacyjne kadr medycznych.

Celem kursów jest praktyczne zapoznanie uczestników z różnymi technikami i narzędziami wspierania pacjenta z niewydolnością oddechową, w tym szczególnie ze specjalistycznymi urządzeniami (respiratorami), które są aktualnie stosowane.
Łącznie przewiduje się przeprowadzenie kursów dla 35 grup szkoleniowych. Z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju dla zachowania wszelkich względów bezpieczeństwa jak i narzuconego reżimu sanitarnego w szkoleniu uczestniczy maksymalnie 5 uczestników. Każdy kurs obejmuje jeden dzień zajęć składający się zarówno z części teoretycznej jak i części praktycznej opartej na pracy na respiratorach, których dostępność gwarantuje Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

Najważniejsze informacje nt. kursu:

 • Kurs realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia
 • Kurs jest nieodpłatny dla uczestników.
 • Realizacja kursu wynika z aktualnych potrzeb epidemiologicznych
 • Kurs dedykowany jest uczestnikom z całego kraju

Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń do uczestnictwa w kursie – formularz rekrutacyjny oraz regulamin uczestnictwa dostępne na stronie https://kmptm.pl/power5-4-kursy/rekrutacja/

Kolejne wolne terminy – 9.11.2021, 18.11.2021, 22.11.2021, 7.12.2021, 20.12.2021  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

  Partnerzy Wspierający:

  Partnerzy: