Jak postępować z pacjentem niewydolnym oddechowo? Trwają szkolenia dla lekarzy

11 maja 2021 / 12:15

Jako Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia pragniemy poinformować, że w dniach 4 oraz 10 maja 2021 odbyły się kolejne kursy dla lekarzy rezydentów, stażystów oraz lekarzy odbywających specjalizację w trybie „pozarezydenckim” pod nazwą „Postępowanie z pacjentem niewydolnym oddechowo, ze szczególnym uwzględnieniem chorych z COVID-19”.

Kursy realizowane są w ramach projektu pt.: „Kursy umiejętności dla lekarzy i lekarzy rezydentów oparte o Evidence Based Medicine” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działania 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacyjne kadr medycznych.

Celem kursów jest praktyczne zapoznanie uczestników z różnymi technikami i narzędziami wspierania pacjenta z niewydolnością oddechową, w tym szczególnie ze specjalistycznymi urządzeniami (respiratorami), które są aktualnie stosowane.
Łącznie przewiduje się przeprowadzenie kursów dla 35 grup szkoleniowych. Z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju dla zachowania wszelkich względów bezpieczeństwa jak i narzuconego reżimu sanitarnego w szkoleniu uczestniczy maksymalnie 5 uczestników. Każdy kurs obejmuje jeden dzień zajęć składający się zarówno z części teoretycznej jak i części praktycznej opartej na pracy na respiratorach, których dostępność gwarantuje Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.
Najważniejsze informacje nt. kursu:

 • Kurs realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia
 • Kurs jest nieodpłatny dla uczestników.
 • Realizacja kursu wynika z aktualnych potrzeb epidemiologicznych
 • Kurs dedykowany jest uczestnikom z całego kraju

Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń do uczestnictwa w kursie – formularz rekrutacyjny oraz regulamin uczestnictwa dostępne na stronie https://kmptm.pl/power5-4-kursy/rekrutacja/

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

  Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

  Partnerzy Wspierający:

  Partnerzy: