Jak postępować z pacjentem niewydolnym oddechowo? Trwają szkolenia dla lekarzy

22 stycznia 2021 / godz. 22:03

Co należy wiedzieć o respiratorach? Jak postępować z pacjentami podłączonymi do tych urządzeń? Tego mogli dowiedzieć się 18 stycznia uczestnicy kolejnego kursu „Postępowanie z pacjentem niewydolnym oddechowo, ze szczególnym uwzględnieniem chorych z COVID-19” organizowanego dla lekarzy, którzy na co dzień mają do czynienia z respiratorami na oddziałach covidowych, a nie są anestezjologami.


Dwuetapowy program szkolenia pozwolił uczestnikom, w pierwszej kolejności, rozwinąć swoje umiejętności wykorzystywane w relacji z pacjentem oraz jego rodziną i opiekunem, a w kolejnym etapie – zapoznać się tematyką niewydolności oddechowej pacjenta. Następnie, podczas warsztatów, uczestnicy szkolenia wykonywali ćwiczenia z obsługi respiratora.
Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Kursy umiejętności dla lekarzy i lekarzy rezydentów opartego o Evidence Based Medicine”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działania 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacyjne kadr medycznych.
Szkolenia odbywają się w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10 C (Kampus Śląskiego Centrum Chorób Serca).

Następne kursy odbędą się 26 i 28 stycznia.

Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne i przesłać je na adres: power@kmptm.pl
Informacji udziela Biuro Projektu pod nr tel.: 32 70 50 305

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.