Jak postępować z pacjentem niewydolnym oddechowo? Trwają szkolenia dla lekarzy

22 stycznia 2021 / 22:03

Co należy wiedzieć o respiratorach? Jak postępować z pacjentami podłączonymi do tych urządzeń? Tego mogli dowiedzieć się 18 stycznia uczestnicy kolejnego kursu „Postępowanie z pacjentem niewydolnym oddechowo, ze szczególnym uwzględnieniem chorych z COVID-19” organizowanego dla lekarzy, którzy na co dzień mają do czynienia z respiratorami na oddziałach covidowych, a nie są anestezjologami.


Dwuetapowy program szkolenia pozwolił uczestnikom, w pierwszej kolejności, rozwinąć swoje umiejętności wykorzystywane w relacji z pacjentem oraz jego rodziną i opiekunem, a w kolejnym etapie – zapoznać się tematyką niewydolności oddechowej pacjenta. Następnie, podczas warsztatów, uczestnicy szkolenia wykonywali ćwiczenia z obsługi respiratora.
Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Kursy umiejętności dla lekarzy i lekarzy rezydentów opartego o Evidence Based Medicine”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działania 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacyjne kadr medycznych.
Szkolenia odbywają się w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10 C (Kampus Śląskiego Centrum Chorób Serca).

Następne kursy odbędą się 26 i 28 stycznia.

Aby wziąć w nich udział, należy wypełnić dokumenty rekrutacyjne i przesłać je na adres: power@kmptm.pl
Informacji udziela Biuro Projektu pod nr tel.: 32 70 50 305

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: