Jak wygląda raportowanie danych? Opowiadamy w TVN24

24 listopada 2020 / 17:01

Nasze laboratorium od samego początki jest zinformatyzowane, bo to daje nam możliwość nieobarczonego błędem raportowania wyników przeprowadzonych testów – mówił w TVN 24 Adam Konka, prezes Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu.


Od 24 listopada zmienił się system rejestracji danych o liczbie zakażeń koronawirusem. Opiera się on wyłącznie na elektronicznym zbieraniu danych. Laboratoria muszą wprowadzać je do systemu EWP w ciągu 48 godzin.

Zmiany wynikają z różnicy między liczbą potwierdzonych przypadków w województwie mazowieckim i śląskim przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia oraz Państwową Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Niewykluczone, że rozbieżności brały się m.in. z ręcznych rejestrów prowadzonych przez małe laboratoria czy powiatowe sanepidy.
Jak wygląda raportowanie wyników przeprowadzonych testów, Adam Konka wyjaśnia w rozmowie z red. Jerzym Korczyńskim z TVN24.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: