Jak wygląda raportowanie danych? Opowiadamy w TVN24

24 listopada 2020 / godz. 17:01

Nasze laboratorium od samego początki jest zinformatyzowane, bo to daje nam możliwość nieobarczonego błędem raportowania wyników przeprowadzonych testów – mówił w TVN 24 Adam Konka, prezes Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu.


Od 24 listopada zmienił się system rejestracji danych o liczbie zakażeń koronawirusem. Opiera się on wyłącznie na elektronicznym zbieraniu danych. Laboratoria muszą wprowadzać je do systemu EWP w ciągu 48 godzin.

Zmiany wynikają z różnicy między liczbą potwierdzonych przypadków w województwie mazowieckim i śląskim przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia oraz Państwową Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Niewykluczone, że rozbieżności brały się m.in. z ręcznych rejestrów prowadzonych przez małe laboratoria czy powiatowe sanepidy.
Jak wygląda raportowanie wyników przeprowadzonych testów, Adam Konka wyjaśnia w rozmowie z red. Jerzym Korczyńskim z TVN24.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: