Seminarium Stopy cukrzycowej i trudno gojących się ran – 7.09.2019 r.

9 września 2019 / godz. 11:23

Szanowni Państwo,

w dniu 07 września 2019 r., w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach, odbyło się seminarium pt. „Stopa Cukrzycowa – Leczenie Trudno Gojących się Ran“, organizowane przez  Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia przy współudziale Śląskiej Izby Lekarskiej.

W ramach organizowanej przez Kardio-Med Silesia „Akademii Innowacji w Zdrowiu” przedstawiciele wielu środowisk:  lekarze wielu specjalności, pielęgniarki, podolodzy, dietetycy spotkali się, by rozmawiać w gronie ekspertów o nowoczesnej, dostosowanej do stylu życia współczesnego człowieka – a przez to być może bardziej efektywnej – strategii prewencji, monitorowania i leczenia cukrzycy oraz jej powikłań.

Blisko 130 zgromadzonych gości przywitał Pan Adam Konka – Prezes Zarządu Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio- Med Silesia oraz Konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek. W swoich wystąpieniach podkreślali o konieczności pilnego pochylenia się nad rosnącym problemem medycznym, społecznym, ekonomicznym, jakim jest cukrzyca i jej powikłania tj. stopa cukrzycowa i trudno gojące się rany.  Pan Prezes Adam Konka miał przyjemność poinformować zgromadzonych o otwarciu nowej Poradni specjalistycznej w Kardio-Med Silesia tj. Poradni Stopy Cukrzycowej i Trudno Gojących się Ran. Poradnia rozpoczyna swoje funkcjonowanie od września 2019 r.

 

W programie Seminarium znalazło się wiele interesujących wykładów, praktyków zajmujących się na co dzień leczeniem stopy cukrzycowej i trudno gojących się ran (spojrzenie na problem z perspektywy: chirurga, podologa, pielęgniarki, fizjoterapeuty). Eksperci przedstawili następujące zagadnienia: Cukrzyca w Polsce: gdzie jesteśmy w 2019 roku? Dokąd zmierzamy? Aktualne wyzwania, szanse, perspektywy, powikłania; Zespół stopy cukrzycowej z perspektywy diabetologa; Stopa cukrzycowa – jak ja to robię?; Terapia larwami w leczeniu trudno gojących się ran, Rola podologa w leczeniu stopy cukrzycowej; Współpraca interdyscyplinarna na przykładach wybranych pacjentów; Opieka pielęgniarska nad pacjentem z cukrzycą; Model profilaktyki leczenia zespołu stopy cukrzycowej – doświadczenia własne; Metody odciążania w zespole stopy cukrzycowej oraz leczenie fizykalne ran przewlekłych ze szczególnym uwzględnieniem elektrostymulacji w oparciu o własne doświadczenia naukowe i wyniki badań innych autorów; Projekty badawczo-naukowe na styku badań i wdrożeń. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

Patronat honorowy nad Seminarium objęli: Śląska Izba Lekarska, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Patronat medialny nad Seminarium objął: Rynek Zdrowia.

Sponsorami Seminarium były firmy: VERCO, SMITH-NEPHEW, BIOTON, MOLNLYCKE HEALTH CARE, CONVATEC POLSKA.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Seminarium oraz na Facebooku.

Zapraszamy do odwiedzin.

Z podziękowaniami dla wykładowców, uczestników, partnerów i wspólną debatę nad problemem cukrzycy w Polsce,

 

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek

Konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii

Adam Konka

Prezes Zarządu Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: