Seminarium Stopy cukrzycowej i trudno gojących się ran – 7.09.2019 r.

9 września 2019 / 11:23

Szanowni Państwo,

w dniu 07 września 2019 r., w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach, odbyło się seminarium pt. „Stopa Cukrzycowa – Leczenie Trudno Gojących się Ran“, organizowane przez  Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia przy współudziale Śląskiej Izby Lekarskiej.

W ramach organizowanej przez Kardio-Med Silesia „Akademii Innowacji w Zdrowiu” przedstawiciele wielu środowisk:  lekarze wielu specjalności, pielęgniarki, podolodzy, dietetycy spotkali się, by rozmawiać w gronie ekspertów o nowoczesnej, dostosowanej do stylu życia współczesnego człowieka – a przez to być może bardziej efektywnej – strategii prewencji, monitorowania i leczenia cukrzycy oraz jej powikłań.

Blisko 130 zgromadzonych gości przywitał Pan Adam Konka – Prezes Zarządu Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio- Med Silesia oraz Konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek. W swoich wystąpieniach podkreślali o konieczności pilnego pochylenia się nad rosnącym problemem medycznym, społecznym, ekonomicznym, jakim jest cukrzyca i jej powikłania tj. stopa cukrzycowa i trudno gojące się rany.  Pan Prezes Adam Konka miał przyjemność poinformować zgromadzonych o otwarciu nowej Poradni specjalistycznej w Kardio-Med Silesia tj. Poradni Stopy Cukrzycowej i Trudno Gojących się Ran. Poradnia rozpoczyna swoje funkcjonowanie od września 2019 r.

 

W programie Seminarium znalazło się wiele interesujących wykładów, praktyków zajmujących się na co dzień leczeniem stopy cukrzycowej i trudno gojących się ran (spojrzenie na problem z perspektywy: chirurga, podologa, pielęgniarki, fizjoterapeuty). Eksperci przedstawili następujące zagadnienia: Cukrzyca w Polsce: gdzie jesteśmy w 2019 roku? Dokąd zmierzamy? Aktualne wyzwania, szanse, perspektywy, powikłania; Zespół stopy cukrzycowej z perspektywy diabetologa; Stopa cukrzycowa – jak ja to robię?; Terapia larwami w leczeniu trudno gojących się ran, Rola podologa w leczeniu stopy cukrzycowej; Współpraca interdyscyplinarna na przykładach wybranych pacjentów; Opieka pielęgniarska nad pacjentem z cukrzycą; Model profilaktyki leczenia zespołu stopy cukrzycowej – doświadczenia własne; Metody odciążania w zespole stopy cukrzycowej oraz leczenie fizykalne ran przewlekłych ze szczególnym uwzględnieniem elektrostymulacji w oparciu o własne doświadczenia naukowe i wyniki badań innych autorów; Projekty badawczo-naukowe na styku badań i wdrożeń. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

Patronat honorowy nad Seminarium objęli: Śląska Izba Lekarska, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka – Szulik, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Patronat medialny nad Seminarium objął: Rynek Zdrowia.

Sponsorami Seminarium były firmy: VERCO, SMITH-NEPHEW, BIOTON, MOLNLYCKE HEALTH CARE, CONVATEC POLSKA.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Seminarium oraz na Facebooku.

Zapraszamy do odwiedzin.

Z podziękowaniami dla wykładowców, uczestników, partnerów i wspólną debatę nad problemem cukrzycy w Polsce,

 

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek

Konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii

Adam Konka

Prezes Zarządu Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: