Wykład Pani Prof. Claudine Kieda

29 marca 2018 / 09:56

Szanowni Państwo,

W dniu 26 marca 2018 r. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia odwiedziła Pani Profesor Claudine Kieda, która kieruje obecnie zespołem badawczym Laboratorium Onkologii Molekularnej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Od początku swojej kariery naukowej związana jest z Centre de Biophysique Moléculaire CNRS w Orleanie we Francji (http://cbm.cnrs-orleans.fr).

Niezwykle zaangażowana w rozwój współpracy naukowej i dydaktycznej między CNRS i Uniwersytetem w Orleanie a ośrodkami w Polsce, w szczególności z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2011 otrzymała tytuł profesora z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w roku 2006 wyróżniona medalem Merentibus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była inicjatorką i pierwszym współkoordynatorem międzynarodowego laboratorium stowarzyszonego (LIA) CNRS oraz Wydziału BBiB UJ, utworzonego w roku 2013 (http://www.zbm.wbbib.uj.edu.pl/en_GB/polsko-francuskie-laboratorium-lia). Autorka ponad 100 publikacji oraz kilku patentów z zakresu biofizyki molekularnej i biochemii, obecnie szczególnie zainteresowana mechanizmami angiogenezy i rozwoju nowotworów oraz poszukiwaniem nowatorskich sposób terapii przeciwnowotworowych.

Wraz z zaproszonymi gośćmi mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu Pani Profesor Claudine Kieda pt. “Benefits of normalizating pathologic vessel to cure hypoxia-dependent pathologies: from cells to (pre) clinical applications”.

Jest nam niezmiernie miło, że w najbliższym czasie Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia rozpocznie współpracę z Panią Profesor.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: