Wykład Pani Prof. Claudine Kieda

29 marca 2018 / godz. 09:56

Szanowni Państwo,

W dniu 26 marca 2018 r. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia odwiedziła Pani Profesor Claudine Kieda, która kieruje obecnie zespołem badawczym Laboratorium Onkologii Molekularnej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Od początku swojej kariery naukowej związana jest z Centre de Biophysique Moléculaire CNRS w Orleanie we Francji (http://cbm.cnrs-orleans.fr).

Niezwykle zaangażowana w rozwój współpracy naukowej i dydaktycznej między CNRS i Uniwersytetem w Orleanie a ośrodkami w Polsce, w szczególności z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2011 otrzymała tytuł profesora z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w roku 2006 wyróżniona medalem Merentibus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była inicjatorką i pierwszym współkoordynatorem międzynarodowego laboratorium stowarzyszonego (LIA) CNRS oraz Wydziału BBiB UJ, utworzonego w roku 2013 (http://www.zbm.wbbib.uj.edu.pl/en_GB/polsko-francuskie-laboratorium-lia). Autorka ponad 100 publikacji oraz kilku patentów z zakresu biofizyki molekularnej i biochemii, obecnie szczególnie zainteresowana mechanizmami angiogenezy i rozwoju nowotworów oraz poszukiwaniem nowatorskich sposób terapii przeciwnowotworowych.

Wraz z zaproszonymi gośćmi mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu Pani Profesor Claudine Kieda pt. “Benefits of normalizating pathologic vessel to cure hypoxia-dependent pathologies: from cells to (pre) clinical applications”.

Jest nam niezmiernie miło, że w najbliższym czasie Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia rozpocznie współpracę z Panią Profesor.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.