Rozwiązania telemedyczne dla seniorów na “Zabrzańskim Dniu Seniora” w hali MOSIR Zabrze

5 października 2017 / godz. 12:32

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować w dniu 04 października br. Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia wraz z firmą Comarch Healthcare wziął udział, w organizowanych przez Urząd Miejski w Zabrzu, w „Zabrzańskim Dniu Seniora”. Spotkanie było zorganizowane w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Na niniejszym spotkaniu Seniorom zaprezentowaliśmy rozwiązania telemedyczne dostępne dla mieszkańców Zabrza w ramach realizowanego wraz z Urzędem Miasta Zabrze programu pilotażowego „Miasto Zdrowia”. W ramach projektu pilotażowego jest włączanych do programu 100 mieszkańców Zabrza w wieku powyżej 65+  z problemami: kardiologicznymi, pulmonologicznymi, diabetologicznymi oraz osoby po przebytym udarze mózgu. Osoby które biorą udział w projekcie, na czas realizacji pilotażu otrzymają m.in.: spirometr, urządzenie do mierzenia INR, elektroniczną wagę, gleukometry, ciśnieniomierze, Ivent Holter oraz kamizelkę Nomed-AF (zestaw stosownych urządzeń zostaje dobrany dla poszczególnego mieszkańca po konsultacji lekarskiej). Każdy z mieszkańców Zabrza uczestniczący w badaniu będzie w telemonitoringu medycznym przez okres 6 miesięcy. Wyniki projektu pilotażowego posłużą między innymi do zebrania doświadczeń i optymalizacji rozwiązań telemedycznych, tak aby tego typu rozwiązania były w przyszłości wykorzystywane w codziennej praktyce medyczne.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.