Medycyna regeneracyjna w niewydolności serca: zagadnienie, obietnice, perspektywy i przeszkody na XXI Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

23 września 2017 / godz. 12:30

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, iż na XXI Międzynarodowej Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach odbyła się w dniu 23 września 2017 r. sesja „Medycyna regeneracyjna w niewydolności serca: zagadnienie, obietnice, perspektywy i przeszkody” której Organizatorem był Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim – Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.

Moderatorami Sesji byli: Marian Zembala (Zabrze), Józef Dulak (Kraków, Zabrze)

W ramach sesji zostały wygłoszone następujące prelekcje:

  • Terapie komórkowe w leczeniu chorób serca – Rozalinda Madonna (Chieti – Włochy)
  • Medycyna regeneracyjna chorób serca: punkt widzenia naukowca – Józef Dulak (Kraków, Zabrze)
  • Użycie lasera medycznego i komórek macierzystych w skrajnej postaci choroby niedokrwiennej serca – Janusz Konstanty-Kalandyk (Kraków)
  • Ludzkie komórki mezenchymalne z prawej komory i tłuszczu epikardialnego: ten sam fenotyp, inne komórki – Jacek Stępniewski (Kraków), Justyna Florczyk-Soluch (Kraków)

     This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.