XXIV Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

12 czerwca 2017 / godz. 13:30

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, iż w dniach 7-9 czerwca 2017 r. odbyła się w Zabrzu XXIV Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna “Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”.

W ramach Konferencji w dniu 9 czerwca 2017 r. została zorganizowana sesja przy współudziale Śląskiego Centrum Chorób Serca, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu oraz Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia pod nazwą “Jak współpracując razem, rozwijamy naukę: Od stawianych pytań i stołu laboratoryjnego do pacjenta i jego wciąż nierozwiązanych problemów”.

Sesja była moderowana przez Prof. Mariana Zembalę – Dyrektora Śląskiego Centrum Chorób Serca, Prof. Janusza Kasperczyka – Polska Akademia Nauk, Prof. Piotra Wilczka – Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, Prof. Józefa Dulaka – Kierownika Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Dyrektora Naukowego Kardio- Med Silesia. W ramach sesji zostały zaprezentowane następujące wykłady:

 1. Wykorzystanie indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych w kardiologii – Agnieszka Langrzyk KMS
 2. Model zawału i niewydolności serca u myszy – Joanna Śliwka SCCS
 3. Rola makrofagów w zawale serca – Mateusz Tomczyk UJ
 4. Model zawału i niewydolności serca u świni – Marta Głowacka KMS
 5. Przetwórstwo biomateriałów do zastosowań medycznych – Jakub Włodarczyk PAN
 6. Medycyna spersonalizowana w kardiologii – Tadeusz Osadnik SCCS
 7. Analiza transkryptomu komórek mezenchymalnych serca i tłuszczu z wykorzystaniem sekwencjonowania nowej generacji  – Jacek Stępniewski UJ  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.