Konferencja MedTrends 2017

16 maja 2017 / 15:09

Szanowni Państwo,

Rozpoczynamy dziś III edycję MedTrends – Europejskiego Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia.  Pierwszy dzień Forum to MedTrends-StartUP! – całodniowe warsztaty dedykowane. przedsiębiorcom z zakresu medycyny i lifescience. Znakomici prelegenci, dynamiczna formuła spotkania, łącząca interaktywne warsztaty, interdyscyplinarną debatę, case study z eksperckimi prelekcjami, wreszcie możliwość zaprezentowania przez uczestników swoich pomysłów, zasięgnięcia opinii, rady, wymiany doświadczeń, networking – wierzymy, że ta nowa koncepcja MedTrends spotka się z Państwa zainteresowaniem i zaowocuje wieloma nowymi projektami.

W programie Warsztatów przewidzianych jest 6 sesji warsztatowo-wykładowych, m.in. jak pitchować, jak rozmawiać z inwestorem, jak wypracować model biznesowy, w jaki sposób zabezpieczyć swój startup od strony prawnej, warsztat z metodologii PIW i sztuki umiejętnej komunikacji i prezentacji.

Pełny program Warsztatów dostępny jest tutaj: http://medtrends.pl/program-2017/program-szczegolowy/

 W ramach drugiego dnia konferencji, tj. 17.05.2017, odbędą się interesujące sesje tematyczne, Szczegółowy program dostępny jest tutaj. Tradycyjnie tematyka MedTrends skupiona będzie wokół innowacji w diagnostyce, profilaktyce i terapii chorób cywilizacyjnych i wieku podeszłego. Podczas sesji inauguracyjnej „Fakty, doświadczenie, praktyka – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia” nasi wykładowcy – wybitni eksperci przybliżą uczestnikom aktualne zagadnienia związane z systemem ochrony zdrowia w Polsce, rozwojem innowacyjnej nauki i medycyny. W jaki sposób e-zdrowie może być źródłem przewagi politycznej i ekonomicznej? Jakie możliwości finansowania innowacji w medycynie proponuje obecnie Narodowe Centrum Badań i Innowacji? Jakie są aktualne trendy, oczekiwania, standardy? W jaki sposób rozwiązania centralne i regionalne mogą pomóc leczonym, leczącym i organizującym leczenie? Czy polityka klastrowa w ochronie zdrowia ma potencjał?

Wśród gorących tematów MT2017 nie zabraknie także zagadnień związanych Internetem Rzeczy w medycynie – m.in. w ginekologii i kardiologii, jak również z drukiem 3D w elektrofizjologii czy ortopedii i biodrukiem. Ważnym punktem programu będzie także m-Zdrowie – interdyscyplinarna dyskusja nad rzetelnością i jakością aplikacji mobilnych w ochronie zdrowia w świetle nowych wytycznych Unii Europejskiej, której towarzyszyć będzie prezentacja praktyka – dewelopera, jednego z wiodących twórców aplikacji mobilnych na rynku.

Wieczorem, w ramach ostatniej sesji, tradycyjnie odbędzie się konkurs na najlepszy startup w ochronie zdrowia – III edycja TOP TRENDS. Wśród projektów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu znajdują się twórcy mobilnego laboratorium, zrobotyzowanej apteki, e-stetoskopu czy symulatorów medycznych. Wśród wyróżnionych projektów znalazły się także te związane z wykorzystaniem druku 3D – wizualizacją i wydrukiem tkanek miękkich w trójwymiarze oraz spersonalizowanymi rozwiązaniami dla chirurgii. Projekty oceniane będą przez interdyscyplinarne Jury, nagrodą będzie Grand Prix MedTrends 2017 oraz mentoring partnera konkursu – Neuca.

Zapraszamy do udziału!

 

Więcej informacji: www.medtrends.pl    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o.o., ul. M. Curie-Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze, KRS:0000396540, NIP:6482761515, Regon:242742607, jako Administratora Danych w celu otrzymania odpowiedzi. Zgodę mogę wycofać składając oświadczenie na adres: iod@kmptm.pl. Administrator danych poinformował mnie, że niniejsza zgoda nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

    Klauzula informacyjna o szczegółach przetwarzania jest dostępna pod linkiem.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: