Pobieramy wymazy do badań finansowanych przez NFZ

23 września 2020 / godz. 08:40

Chcesz bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa? Jeśli masz skierowanie od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, albo wyjeżdżasz do sanatorium, możesz to zrobić w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu. Na mapie Śląska pojawił się nowy punkt, gdzie pobierane są wymazy do badań finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia (więcej informacji znajdziesz tutaj).

Wymazy dla osób ze skierowaniem pobierane są od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 12.00 w Zabrzu przy ul. Curie-Skłodowskiej 10 C (w laboratorium można wykonać również badanie komercyjnie).

Wcześniej należy zadzwonić i umówić się na termin poboru wymazu: kom 604 916 306.

Przypomnijmy, według nowej strategii walki z COVID-19 przygotowanej przez ministerstwo zdrowia, lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogą kierować na test w kierunku koronawirusa pacjentów podejrzanych o zachorowanie na COVID-19.

Od kilku dni lekarze rodzinni wystawiają skierowania przez aplikację gabinet.gov.pl. Wynik badania dostępny jest dla zlecającego lekarza w aplikacji, a dla pacjenta – w Internetowym Koncie pacjenta.

Warto dodać, że laboratorium „Lab. Covid-19 KMS” Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu od końca marca (od momentu powstania) wykonało już ponad 45 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Badania wykonywane są przede wszystkim na potrzeby śląskich szpitali, niemniej coraz częściej do Lab. Covid-19 KMS zgłaszają się też szefowie zakładów pracy chcący przebadać załogę i uniknąć ewentualnych strat wynikających z konieczności wstrzymania produkcji.

Oprócz testów genetycznych Lab. Covid-19 KMS wykonuje również testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 (IgG, IgM i IgA) metodą tzw. „testów kasetkowych”; badań serologicznych zaawansowaną metodą ELISA czy badań z użyciem analizatorów dających możliwość oznaczenia przeciwciał testami z certyfikatami CE-IVD.    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w powyższym formularzu kontaktowym, przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Sp. z o. o. z siedzibą w Zabrzu (ul. M. Curie- Skłodowskiej 10C, 41-800 Zabrze) zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97r. o Ochronie Danych Osobowych, w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie.

    Partnerzy Wspierający:

    Partnerzy: