Komitet Naukowy

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu z 1983 roku. Jest specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii i hipertensjologii. W 1991 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na podstawie pracy „Funkcja płuc u chorych na cukrzycę”, a w 1997 stopień doktora habilitowanego. Profesor nauk medycznych od 2002 roku.
Jest kierownikiem Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Kieruje także Wojewódzką Poradnią dla Chorych na Cukrzycę. Opiekun 20 ukończonych prac doktorskich, autor ponad 150 artykułów i 6 podręczników. Członek polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Przewodniczący Oddziału Śląskiego PTD, członek Zarządu (Member of Council) European Association for the Study of Diabetes (EASD) (2000-2003). Vice President Hypertension in Diabetes EASD Study Group (1999-2002). Konsultant Krajowy ds. diabetologii od 2005 roku.
Żonaty, żona Karin jest okulistką. Ma dwoje dzieci- 31-letniego syna Michała absolwenta Wydziału Prawa, aplikanta adwokackiego i 24-letnią córkę Małgosię, studentkę prawa. Zainteresowania pozazawodowe, których nie rozwija z powodu nadmiernej aktywności zawodowej to brydż, żeglarstwo i narciarstwo. Ostatnio udaje mu się wygospodarować czas aby z grupą znajomych zagrać w siatkówkę.


Joanna Zembala-John

Doktorantka Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Absolwentka iberystyki, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz MBA w ochronie zdrowia; specjalista ds. marketingu i PR Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Organizator i współorganizator wielu spotkań, konferencji i kongresów krajowych i międzynarodowych (m.in. Brytyjsko-Polskiego Forum w Ochronie Zdrowia 2008, kongresów Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Serca i Naczyń 2009-2012, Polsko-Amerykańskiego Spotkania Badaczy STICH 2011); w latach 2008-2012 koordynator biura European Society for Cardiovascular and Endovascular Society. Koordynator kardiorejsów: Rejsu dla Serca 2013 oraz Z sercem ku Innowacjom 2015. Współtwórca i koordynator organizacyjny Rejestru POL-TAVI. Autor i współautor wielu projektów i programów edukacyjnych w zakresie promocji zdrowia i transplantacji narządów, członek zespołów badawczych projektów krajowych i międzynarodowych (realizowanych m.in. w ramach HORIZON2020); pomysłodawca i kierownik projektu „FitPolka – kompleksowego programu na rzecz zwiększenia świadomości zdrowotnej, profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych oraz jakości życia wśród Polek poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi e- i m-Zdrowia”.


Dr hab. n. med. Rafał Bułdak

Biolog, specjalista biotechnologii, Adiunkt habilitowany Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, autor i współautor kilkunastu publikacji naukowych opublikowanych w czasopismach z listy Filadelfijskiej cytowanych ponad 500 razy (indeks Hirscha; 14). Współautor książki „Zarządzanie Zdrowiem”. Obronił dwa doktoraty (biologia medyczna oraz nauki o zdrowiu). Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, Physiological Society of Japanese „Young Investigators Award”. Vice-Przewodniczący oddziału śląskiego Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Stały recenzent naukowy czasopism: Investigational New Drugs, Food and Function; Journal of Royal Society of Chemistry, Molecular Medicine, International Immunopharmacology. Odbył staże naukowe w wiodących ośrodkach w Polsce i Szwecji. Prezentował wyniki swoich badań na konferencjach w Japonii, Chinach, Włoszech. Od 10 lat zajmuje się hodowlą komórek w warunkach in vitro. Szkoleniowiec Esthetic Institute w Katowicach, Human Advanced Therapy Ltd, London, UK.


Adam Konka

Prezes zarządu spółki Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia. Od 21 lat odpowiada za zarządzanie złożonymi projektami na wszystkich szczeblach zarządzania. Pełnił funkcje: dyrektora zarządzającego, członka zarządu, prezesa zarządu. W ramach projektów realizowanych w strukturach, którymi zarządzał, były i są projekty finansowane ze środków budżetu centralnego/UE/PARP/NCBiR.
Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie na kierunku Zarządzie Przedsiębiorstwem w Zjednoczonej Europie; Studiów Podyplomowych na wydziale Psychologii Biznesu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie; Uczelni Łazarskiego na kierunku Master of Business Administration ze specjalnością Zarządzanie w Ochronie Zdrowia.
Pomysłodawca, realizator i współrealizator innowacyjnych przedsięwzięć, w tym wielu wyróżnionych, m.in. „Złotym Medalem Europejskim” – nagroda Unii Europejskiej w roku 2006 r. za jeden z najbardziej innowacyjnych projektów IT w obszarze ubezpieczeniowym w Polsce; laureat „Lidera Przedsiębiorczości Roku 2009”; „”Krajowy Lider Innowacji – 2009”; „Innowator Mazowsza – Młoda Innowacyjna Firma 2010”.


Organizator

Współorganizator

Patronat Medialny

Patronat Honorowy